Zgromadzenie

startowa

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej
(Congregatione Sororum Ancillarum ab Immaculata Conceptione Beatae Mariae Virginis)

 

 

Zgromadzenie zakonne habitowe, oddające się zewnętrznej działalności apostolskiej i dobroczynnej, o ślubach publicznych na prawie papieskim. Cel zgromadzenia: służba bliźnim najbardziej potrzebującym pomocy duchowej czy materialnej, zwłaszcza dzieciom, ubogim i chorym.

Duchowość: miłość i prostota jako duchowy Testament zostawiony przez Założyciela.

Hasło Zgromadzenia: Przez Maryję do Jezusa.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
W Konstytucjach Zgromadzenia w rozdziale „Duchowość Zgromadzenia” czytamy:
„Duchowość nasza jest przepojona duchem Maryi Służebnicy Pańskiej. Matka Boża najgłębiej wniknęła w tajemnice Chrystusa i żyła Jego życiem. Ona na Boże wezwanie odpowiedziała z prostotą˝.
zgromadzenie4

 

Jako Służebnica Pana jest zarazem służebnicą wszystkich ludzi, z pośpiechem udaje się do Elżbiety, z pokorą wstawia się w Kanie Galilejskiej, z męstwem staje pod krzyżem, gdzie przyjmuje nas z rąk Syna za swe dzieci, z ufnością wespół z Apostołami modli się za Kościół w Wieczerniku. A to wszystko dlatego, że uwierzyła słowu Pana.”
Więcej na informacji o nas znajdziesz na stronie zgromadzenia Sióstr służebniczek.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

19 + 17 =